Czwartek, 21.02.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Światowe Dni Młodzieży w Jaworznie. Przyjedzie ok. 700 pielgrzymów

  • 27.05.2016, 13:32 (aktualizacja 01.06.2016 12:24)
  • PAJ
Światowe Dni Młodzieży w Jaworznie. Przyjedzie ok. 700 pielgrzymów PAJ
Jaworzno przygotowuje się do przyjęcia sporej grupy pielgrzymów, którzy będą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. W dniach od 27 do 31 lipca do Polski przyjedzie papież Franciszek, który odwiedzi między innymi sanktuarium na Jasnej Górze i obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. W związku z wizytą papieża poszczególne miasta przygotowują się na przyjęcie pielgrzymów.

Do miast diecezji sosnowieckiej trafi około 3-4 tysięcy osób. W Jaworznie pojawi się około 700 pielgrzymów, którzy będą zakwaterowani u rodzin, które zaoferują im nocleg. Będą to osoby z całego świata. Dodatkowo przewidziano wizytę ok. 3 tysięcy pielgrzymów, którzy odwiedzą Jaworzno na jeden dzień.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży Jaworzno przygotowuje szereg atrakcji i wydarzeń. Szczegółowy harmonogram nie jest jeszcze znany, ale w najbliższym czasie powinno być znane więcej szczegółów.

Organizacja Światowych Dni Młodzieży to także spore wyzwanie dla służb, które będą czuwały nad bezpieczeństwem nie tylko pielgrzymów, ale także mieszkańców.

Szczegółowe informacje na temat obchodów Światowych Dni Młodzieży w Jaworznie już wkrótce.

PAJ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.