Poniedziałek, 25.06.2018, imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Zawód? Dyrektor

  • 14.04.2017, 14:59 (aktualizacja 15.04.2017 10:21)
  • Ina Matusiak
Zawód? Dyrektor
Zakończył się konkurs na dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury (MDK). Do konkursu zgłosił się tylko jeden kandydat. Szczepan Paliński – aktualny dyrektor tej placówki.

MDK dysponuje w mieście najnowocześniejszą salą koncertową i posiada bogatą ofertą edukacyjną dla młodzieży. O dziwo zgłosił tylko jeden kandydat, choć dyrektorska pensja na pewno nie jest licha. Może to efekt sposobu ogłoszenia o konkursie?

– Informację o ogłoszeniu konkursu organ prowadzący (...) zamieszcza na swojej stronie internetowej i w miejscu ogólnodostępnym w swojej siedzibie lub w inny zwyczajowo ustalony sposób – informuje Katarzyna Florek z UM Jaworzno.

Redakcja faktycznie znalazła ogłoszenie o konkursie, ale dopiero po jego rozstrzygnięciu. A ile musieliśmy się naszukać! Urzędnicy nie skorzystali z możliwości poinformowania kandydatów z potencjałem, którzy być może pchnęliby ten przybytek młodzieżowej kultury na lepsze tory. Nie wykorzystano nawet miejskich publikatorów, jakby komuś nie zależało na dobrym rozpropagowaniu konkursu? Może właśnie o to chodziło? Skoro był tylko jeden kandydat, to faktycznie nie było żadnego wyboru – czytaj żadnego konkursu.

– Kandydatem na stanowisko dyrektora został Szczepan Paliński, obecny dyrektor. Był jedynym kandydatem. (...) Komisja wyłania kandydata, zgodnie z regulaminem, w głosowaniu tajnym. Nie ma ona obowiązku uzasadniania wyboru – dodaje Katarzyna Florek z UM Jaworzno.

Dyrektor ma wrogów

W piątek odebraliśmy anonimowe zgłoszenie o kuriozalnej sytuacji i związanej z konkursem na dyrektora MDK. Ponadto przekazano nam, że dyrektor w godzinach pracy pozywał alkohol, który z okazji zwycięstwa w konkursie podarowała mu świeżo przyjęta pracownica. Ta sama informacja dotarła na policję, ponieważ informator twierdził, że dyrektor do pracy przyjechał samochodem i prawdopodobnie będzie nim wracał.

Policyjna kontrola

Po pracy, kilkanaście minut po godzinie 15.00, dyrektor wsiadł do samochodu i udał się w kierunku centrum . Za jego samochodem podążali policjanci, którzy zatrzymali go do kontroli trzeźwość.

– Pierwsza kontrola trzeźwości wykazała 0,07 m9/dc3. Drugie badanie wykazało tendencję spadkową. Dlatego kierowca mógł kontynuować jazdę – informuje Tomasz Obarski. W przeliczeniu na promile to 0,15 promila w wydychanym powietrzu. Powyżej 0,2 kierowcy zostałoby zabrane prawo jazdy.

Proszę wyjść!

Zapytaliśmy dyrektora, czy potwierdza przeprowadzoną kontrolę trzeźwości i czy spożywał alkohol w pracy? Po usłyszeniu pytania kazał nam wyjść z gabinetu, mówiąc, że to jego prywatna sprawa.

Podniesionym głosem perorował, że inaczej z nami porozmawia, cokolwiek miało to znaczyć. Nie skorzystał zatem z okazji, żeby zdementować wszystkie stawiane przeciwko niemu zarzuty.

– Szczepan Paliński zostanie dyrektorem po zatwierdzeniu przez prezydenta wyników konkursu i powierzeniu mu stanowiska – dodaje Katarzyna Florek z UM Jaworzno.

Ina Matusiak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe