Poniedziałek, 25.06.2018, imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Bez zmian w segregacji odpadów

Bez zmian w segregacji odpadów
Wprowadzone 1 lipca br. przepisy nie spowodują żadnych zmian w sposobie segregowania odpadów w Jaworznie, ponieważ od początku funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi, tj. od 1 lipca 2013 roku, w naszym mieście segregacja prowadzona jest zgodnie z tymi przepisami.

Ustawa wprowadzająca zmiany w gospodarce odpadami komunalnymi w 2013 roku, czyli popularna rewolucja śmieciowa, dawała gminom dowolność w wyborze sposobu segregacji. W Jaworznie już wtedy przyjęliśmy system segregacji na pięć pojemników:
–    niebieski – papier,
–    żółty – tworzywa sztuczne, puszki,
–    biały/zielony – szkło bezbarwne/kolorowe,
–    brązowy – odpady biodegradowalne (kuchenne, ogrodowe itp.),
–    czarny – pozostałe zmieszane odpady komunalne.

Od 1 lipca 2013 roku na stanowiskach kontenerowych przy blokach ustawiane są pojemniki (niektórzy administratorzy budynków wielorodzinnych zamiast pojemników brązowych pobierają worki), a do mieszkańców domów jednorodzinnych dostarczane są worki na odpady w opisanych powyżej kolorach.


Aktualnie wprowadzone zmiany prawne ujednoliciły systemy segregowania przyjęte przez różne gminy. Nasz system jest zgodny z tymi przepisami, co świadczy o tym, że wybór sposobu segregowania dokonany w Jaworznie już w 2013 roku był słuszny.

Redakcja Gazety
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe