Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Sprawdź jakość powietrza

  • 7.12.2017, 08:40 (aktualizacja 19.12.2017 08:42)
  • MI
Sprawdź jakość powietrza
Miejska Biblioteka Publiczna dzięki funduszom pochodzącym z grantu rozpoczęła w sierpniu program informacyjny na temat jakości jaworznickiego powietrza. – Projekt został opracowany przez pracowników filii Podłęże 1. W ramach jego realizacji został kupiony miernik, który prezentuje jakość powietrza w naszym mieście, a także dla przykładu w najbliższym mieście wojewódzkim, czyli Katowicach – wyjaśnia Aleksandra Bzowska.

W ramach projektu „Biblioteka dla powietrza” mieszkańcy zyskali dostęp do codziennych, aktualizowanych pomiarów jakości powietrza w mieście.
Dodatkowo biblioteka przeprowadziła warsztaty i uzupełniła księgozbiór biblioteki o literaturę poruszającą temat jakości powietrza. – Przygotowany został konkurs dla dzieci pt. „Wiesz, czym oddychasz”. Przybrał on formę listu dla dorosłych, w którym dzieci zwracały się do rodziców, sąsiadów z pytaniem czy wiedzą, jak zanieczyszczone jest powietrze i czym to jest spowodowane. Odbyło się także spotkanie „Smog – fakty i mity”. Warto zwrócić uwagę, że udało nam się zakupić książki związane z ekologią i ochroną środowiska – dodaje Aleksandra Bzowska.


Informacje o jakości powietrza można sprawdzić na stronie biblioteki w zakładce „Biblioteka dla powietrza”.
 

MI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe