Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Warto mądrze gospodarować energią

  • 7.12.2017, 08:42
  • źródło: slaskie.pl
Warto mądrze gospodarować energią
„Efektywność energetyczna dla samorządów” to główny temat konferencji poświęconej mechanizmom zarządzania i rozwoju projektów nakierowanych na oszczędność energii.

„Zasoby energetyczne na ziemi będą się wyczerpywać. Należy szukać alternatywnych rozwiązań. W województwie śląskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dostępne jest blisko 3 mld zł. Zdaję sobie sprawę, że w skali województwa to za mało. Należy podejmować odpowiednie działania i przekonywać do stosowania innowacyjnych rozwiązań” – powiedział Stanisław Dąbrowa, wicemarszałek Województwa Śląskiego. Podkreślił także, że samorządy lokalne są coraz bardziej zainteresowane podnoszeniem efektywności energetycznej.

Podczas konferencji przedstawiciele samorządów dyskutowali na temat termomodernizacji, zastosowania oświetlenia LED w przestrzeni publicznej, znaczenia elektromobilności. Poruszono także zagadnienie klastrów energii. Zgodnie z nowelizacją ustawy o OZE klaster energii to porozumienie, w skład którego mogą wchodzić osoby fizyczne, firmy, jednostki naukowe i badawcze oraz samorządy. Ich celem jest wytwarzanie i równoważenie dystrybucji energii z odnawialnych źródeł energii. Obszar klastra nie może przekraczać granic jednego powiatu. Zdaniem uczestników konferencji ich utworzenie oprócz korzyści środowiskowych może przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej gmin. Podczas spotkania poruszono także zagadnienia partnerstwa publiczno-prywatnego związanego z wdrażaniem oraz zarządzaniem projektami energetycznymi.
 

źródło: slaskie.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe