Niedziela, 20.01.2019, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Akcja edukacyjna „Ekoplakat”

  • 9.05.2018, 08:46
Od lat jaworznicki TOZ prowadzi wśród dzieci i młodzieży akcję edukacyjną, której przewodnią ideą jest ochrona przyrody oraz zwierząt.

Z okazji Dnia Ziemi TOZ ogłosił konkurs plastyczny dla szkół podstawowych o nazwie „Ekoplakat”. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na los przyrody i otoczenia oraz motywacja ich do aktywnego i odpowiedzialnego udziału w ochronie środowiska i zwierząt.

Na konkurs plastyczny napłynęło 63 kolorowych, pięknych prac z 9 szkół podstawowych. Swoje prace nadesłali uczniowie ze szkół: SP nr 8, ZSzP nr 1, SP nr 7, SP nr16, SP nr 10, SP nr 14, SP nr 18, SP nr 21, SP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi.


Jurorzy mieli problem kogo nagrodzić, gdyż wszystkie prace były przemyślane tematycznie, a wykonane było bez zarzutu. Pierwsze miejsce otrzymał Oliwierowi Migas z IV b SP nr 18, drugie Bartosz Żak z kl. Vb SP nr 16 a trzecie Gabriela Opozda z Ib SP nr 10.


Przyznano także trzy wyróżnienia, które trafiły do Zuzanny Juras z klasy VI SP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, Alicji Malaski ze SP nr 14 i Amelii Kachniarz kl. III b ze SP nr 10.
Laureatów nagrodzono: sztalugami, zestawami do malowania i rysunku, książkami o tematyce ekologiczno-przyrodniczej i gadżetami TOZ-u.


Każda szkoła, która uczestniczyła w konkursie, otrzyma drzewko, które będzie posadzone przed szkołą i będzie to pamiątka z uczestnictwa w konkursie ekologicznym. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w SP nr 7 10 maja br.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe