Niedziela, 20.01.2019, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Policja w walce ze smogiem

  • 8.08.2018, 12:26 (aktualizacja 13.09.2018 12:34)
Policja w walce ze smogiem
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzili pod koniec lipca działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”. Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co mogło wpływać na zwiększoną emisję spalin. W działania włączyła się również śląska drogówka.

Policjanci reagowali również na inne wykroczenia drogowe, związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. Akcja miała również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

W działaniach „SMOG” na drogach naszego województwa wzięło udział prawie 600 policjantów, którzy skontrolowali blisko 3 tys. pojazdów. Mundurowi za zły stan techniczny aut zagrażający środowisku zatrzymali bez mała 100 dowodów rejestracyjnych. Podobne akcje będą kontynuowane.
 

KMP

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe