Niedziela, 20.01.2019, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Eko – miasto

  • 22.08.2018, 12:34
Eko – miasto
W jaki sposób tworzyć bardziej zielone, innowacyjne i przyjazne mieszkańcom miasta? O tym rozmawiać będą eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz przedstawiciele samorządów lokalnych, administracji publicznej, biznesu i organizacji pozarządowych, którzy spotkają się na Międzynarodowej Konferencji INNOWACYJNE ECO-MIASTO. W programie wystąpienia, prezentacje i dyskusje oraz wymiana dobrych praktyk.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września 2018 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Organizatorami konferencji są Ambasada Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Konferencja dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Ośrodki miejskie w Polsce i na świecie dynamicznie się rozwijają, co łączy się również z presją na środowisko naturalne. Już dziś ma tu swoje źródło 75 proc. emisji gazów cieplarnianych. Konferencja INNOWACYJNE ECO-MIASTO będzie okazją do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób miasta mogą kontynuować swój rozwój, ograniczając jednocześnie negatywny wpływ na środowisko oraz zapewniając mieszkańcom warunki do godnego, zdrowego życia. Uczestnicy wydarzenia przyjrzą się wyzwaniom takim jak inwestycje w infrastrukturę, włączanie mieszkańców w rozwój miasta czy wykorzystanie dostępnych modeli finansowania. Będą również mogli poznać rozwiązania, które sprawdziły się w innych miastach w Polsce i Europie.
Dla kogo?
Konferencja będzie okazją do spotkania ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli organów administracji centralnej oraz międzynarodowych instytucji, reprezentantów miast z Polski i zagranicy, delegatów biznesu i jego otoczenia oraz organizacji pozarządowych.
Agenda Miejska UE
Dzięki ustanowieniu Agendy Miejskiej UE w 2016 r. europejskie miasta zyskały możliwość, by w ramach tworzonych partnerstw w większym stopniu wpływać na unijną politykę w kwestiach, które bezpośrednio dotyczą rozwoju miast. Wśród priorytetowych tematów agendy znalazły się m.in. jakość powietrza, gospodarka o obiegu zamkniętym, przystosowanie do zmian klimatu, zmiany w modelu energetycznym, zrównoważone użytkowanie gruntów czy mobilność. Konferencja INNOWACYJNE ECO-MIASTO będzie okazją do przedyskutowania powyższych zagadnień oraz promowania sprawdzonych rozwiązań.
Formuła wydarzenia
Podczas konferencji odbędą się wystąpienia i prezentacje ekspertów, będzie również czas na pytania i komentarze uczestników. Przedstawiciele samorządów będą mieli także okazję do wymiany dobrych praktyk w zakresie polityki zrównoważonego rozwoju. Po każdej ze szczegółowych sesji tematycznych przewidziano czas na dyskusję.
Rozstrzygnięcie konkursu
ECO-MIASTO
Elementem konferencji będzie również podsumowanie projektu ECO-MIASTO. Ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu dla miast, nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i młodzieży „Zakręceni w przestrzeni”.
Poprzednia edycja
Konferencja INNOWACYJNE ECO-MIASTO odbyła się po raz pierwszy w listopadzie 2017 r. i przyciągnęła ponad 700 uczestników. Na część merytoryczną składały się trzy sesje plenarne oraz powiązane z nimi tematycznie dyskusje w mniejszym gronie, zorientowane na wymianę dobrych praktyk i szczegółową analizę konkretnych zagadnień. Podczas 15 sesji oraz sesji otwierającej wypowiedziało się ponad 70 ekspertów (prelegentów i moderatorów).
DLA KOGO:
–    przedstawiciele samorządów,
–    przedstawiciele organów administracji centralnej oraz agend międzynarodowych,
–    delegaci biznesu,
–    eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii,
–    organizacje pozarządowe i międzynarodowe,
–    aktywiści miejscy.

Informacja na stronie: www.gridw.pl/innowacyjneecomiasto18

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe