Niedziela, 20.01.2019, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Lekcje segregacji odpadów

  • 19.10.2018, 12:26
Lekcje segregacji odpadów
Po wakacyjnej przerwie Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie wznowił lekcje segregowania odpadów organizowane w placówkach oświatowych.

Dzieci doskonale rozumieją, że zaśmiecanie środowiska jest złe. Wiedzą, że śmieci leżące na trawie nieładnie wyglądają, śmierdzą i są szkodliwe dla roślin i zwierząt. Dzieci doskonale też rozumieją, że śmieci nie wyrzuca się byle jak do kosza, tylko należy je segregować. Takie wnioski płyną ze spotkań pracowników Działu Gospodarki Odpadami z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych.

Takie lekcje to doskonała okazja pewnego usystematyzowania wiedzy na temat odpadów i postępowania z nimi. Młodsze dzieci na takiej lekcji mają czasem pierwszy kontakt z segregacją śmieci, a te nieco starsze mają okazję wykazania się posiadaną już wiedzą na ten temat. Uczestnicy tych spotkań dowiadują się co to jest recykling, do czego wykorzystuje się zebrane butelki plastikowe lub opony, jak wykorzystać puste opakowania, poznają harmonogram, zgodnie z którym w Jaworznie odbierane są odpady i uczą się z niego korzystać, dowiadują się co robić z odpadami problemowymi, takimi jak lekarstwa czy baterie.

Ale najważniejsza jest zawsze praktyczna część takiego spotkania. Każdy uczestnik ma okazję osobiście posegregować wylosowane z worka odpady. Tu jest najwięcej emocji. Każdy chce podpowiedzieć, że przecież butelkę trzeba odkręcić i zgnieść, a zakrętkę zachować na specjalną zbiórkę itd.
Każdy aktywny uczestnik spotkania otrzymuje w prezencie gadżety, które będą mu przypominały o obowiązku segregowania odpadów. A zwykle tych mało aktywnych raczej nie ma na lekcjach organizowanych przez MZNK.

W celu zorganizowania lekcji w szkole lub przedszkolu należy zgłosić się do Działu Gospodarki Odpadami MZNK – odpady@mznk.jaworzno.pl.

Oprac. na podstawie MZNK w Jaworznie

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe