Niedziela, 20.01.2019, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

COP24: Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach rozpoczęty!

  • 6.12.2018, 16:50
COP24: Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach rozpoczęty!
Ponad 30 tysięcy osób ze 196 krajów, w tym politycy, przedstawiciele organizacji pozarządowych przedstawiciele świata biznesu oraz naukowcy spotkali się w Katowicach na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

Szczyty klimatyczne ONZ, czyli tzw. COP (Conference of the Parties) to globalne konferencje, podczas których negocjowane są działania na rzecz polityki klimatycznej. Polska już dwukrotnie była ich gospodarzem – w 2008 r. w Poznaniu i w 2013 r. w Warszawie.


Katowickie międzynarodowe obrady w sprawie zmian klimatu, trwać będą od 2 grudnia do 14 grudnia. W ramach tegorocznego szczytu odbędą się: 24. Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24), 14. Spotkanie Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz Konferencja sygnatariuszy Porozumienia Paryskiego (CMA 1).

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe