Czwartek, 21.02.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Odbojnice PCV gwarancją bezpieczeństwa

  • 27.07.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Odbojnice PCV gwarancją bezpieczeństwa
Znajdziemy je na drogach, ścianach, czy w łodziach. Odbojnice PCV chronią przed zniszczeniem nie tylko elementy architektury, ale także nasze życie.

Czym są odbojnice?

Odbojnice są wysokiej jakości produktem, który zwiększa bezpieczeństwo w wielu przypadkach. Do ich wytworzenia używa się najczęściej polichlorku winylu. Zapewnia to im odporność na warunki atmosferyczne, a także te panujące w określonych miejscach, np. halach magazynowych. Odbojnice maluje się w charakterystyczne, żółto-czarne barwy, by rzucały się w oczy i ostrzegały przed niebezpieczeństwem. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w słabo oświetlonych miejscach. W parkingach podziemnych profile ochronne pokrywają także słupy podtrzymujące konstrukcje, dzięki czemu są one bardzo dobrze widoczne. Możemy je także wykorzystać do własnych potrzeb. Jeśli mamy wykupione miejsce na parkingu i nie chcemy, by ktoś nam je zajął, możemy poprosić właściciela o to, by postawił składany słupek. Dzięki temu będziemy mogli bez nerwów i obaw wracać z pracy czy galerii handlowej. Odbojnice mają zastosowanie także w żegludze. Tego typu listwy są stosowane w szkutnictwie przy produkcji łodzi, jachtów, czy kajaków. Profile ochronne są w tym przypadku odporne nie tylko na niskie temperatury i promienie UV, ale również na wszelkie substancje chemiczne i olejowe.

Odbojnice PCV na polskich drogach

Także na naszych drogach spotykamy różnego rodzaju profile ochronne. Wystarczy spojrzeć na przystanki autobusowe, czy przejścia dla pieszych w miejscach wzmożonego ruchu pojazdów. Żółte słupki odgradzające chodnik od szosy zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo dzieci wychodzących ze szkoły. To pokazuje, ile zawdzięczamy tym elementom, często nie zdając sobie z tego sprawy. Profile ochronne montowane są także na autostradach. Oddzielają pasy ruchu, czy zabezpieczają chociażby hydrant. Odbojnice PCV chronią także ściany w budynkach użyteczności publicznej. Montowane są po to, by pojazdy czyszczące albo wózki zakupowe nie niszczyły ścian. Profile ochronne znajdziemy także na stacjach benzynowych. Osłaniają one dystrybutory przed najechaniem na nie samochodem. W sprzedaży są także dostępne specjalne krawężniki, które ograniczą ryzyko uszkodzeń w trakcie tankowania. W Polsce istnieje wiele firm zajmujących się sprzedażą odbojnic. Jedną z nich jest Firma Skowroński. Oferuje ona odbojnice PCV wysokiej jakości. Dzięki temu sprawdzą się one w każdych warunkach. Co ciekawe, firmy produkują profile ochronne na życzenie klienta, więc otrzymamy dokładnie taka odbojnicę, jaka nam będzie potrzebna.

Grupa Tipmedia
Podziel się: