Czwartek, 21.02.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Manekin krawiecki niezbędny podczas szycia

  • 3.08.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Manekin krawiecki niezbędny podczas szycia
Znane są do stuleci, a ich praktyczność wciąż nie przemija. Manekiny to nie tylko eksponaty promujące ofertę sklepów, ale także genialne elementy wyposażenia warsztatów krawieckich.

Manekin dodaje profesjonalizmu

 

Manekiny przenosiły modowe trendy podobno już w starożytności. Jedna z legend głosi nawet, że swoją kukłę kazał zabrać do grobu sam faraon Tutenchamon. Manekiny zmieniały się przez wieki. Nowy rozdział rozpoczął się w 1849 roku, kiedy to Alexis Lavigne przedstawił na jednym z targów mody drewnianego manekina. Wówczas maszyna ruszyła, a kukły zaczęto dopasowywać i modyfikować, zmieniając w międzyczasie materiał do ich produkcji. Obecnie producenci manekinów oferują szeroką gamę produktów. Większość manekinów produkowana jest z włókna szklanego, co nie oznacza że nie można spotkać tych będących odzwierciedleniem czasów minionych. Manekiny drewniane pojawiają się w ofertach vintage, a serie prostych, klasycznych lalek przypominają o ich pierwotnym przeznaczeniu. Nowoczesny model nie będzie miał pomalowanych oczu, doczepionych włosów, czy prawdziwych zębów. Manekiny abstrakcyjne są pozbawione rysów twarzy. Wszystko po to, by klienci patrząc na nie nie utożsamiali się z nim i nie uznali, że np. ta sukienka nie będzie na nich dobrze leżeć. Oczywiście są modele, z zarysowaną linią włosów czy delikatnymi rysami twarzy. Właściciel sklepu może bez problemu dobrać takie kukły, które pozwolą mu jak najlepiej zaprezentować sprzedawany towar. Dlatego posiadanie manekinów jest bardzo ważne. Dodaje butikom profesjonalizmu i pozwala wyeksponować to, co najważniejsze.

 

Manekin krawiecki ułatwi szycie na miarę

 

Manekin jest także ważnym elementem wyposażenia warsztatów krawieckich. Pełni w nim bardzo wiele ciekawych funkcji. Może posłużyć nam do prezentacji uszytych ubrań, dopasowania odzieży dla siebie lub innych. Obecność manekina dodaje także pomieszczeniu profesjonalizmu i wyróżnia pracownię od pozostałych pomieszczeń. Istnieje kilka modeli, które cieszą się różną popularnością. Najchętniej wybieranym manekinem jest ten ze styropianu. To bardzo praktyczny model, który jest łatwo dostępny i niedrogi. W dodatku można bez problemów wbijać w niego szpilki. Uważać trzeba natomiast na żelazko, które może uszkodzić kukłę. Problemem może być też jego kształt, który nie jest realistyczny. Znacznie lepszy będzie wówczas manekin krawiecki drewniany, który cechuje się trwałością wykonania oraz ładnym wyglądem. Pod tym linkiem sprawdzisz ofertę jednego z producentów takich manekinów. Zaletą drewnianych modeli jest także bezproblemowe zakładanie i ściąganie go ze stojaka. Dla wymagających przygotowano też manekiny regulowane, ale nie są one najlepszym rozwiązaniem do pracowni krawieckiej ze względu na wysokie koszta oraz trudności w obsłudze.

Grupa Tipmedia
Podziel się: