Czwartek, 21.02.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Meble rattanowe w ogrodzie i na tarasie – co warto o nich wiedzieć?

  • 24.08.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Meble rattanowe w ogrodzie i na tarasie – co warto o nich wiedzieć?
Bardzo chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Jeżeli mamy przydomowy ogród lub działkę, możemy urządzić przyjemny kącik wypoczynkowy, gdzie będziemy miło spędzać czas – spotykać się ze znajomymi, urządzać popołudniowe „herbatki” lub grillować w rodzinnym gronie. Bardzo ważny w takim przypadku jest właściwy dobór mebli. Jedną z ciekawszych propozycji jest wybranie mebli z rattanu. Co warto wiedzieć o takich meblach, zanim się na nie zdecydujemy?

Z czego wykonywane są meble rattanowe?

Meble rattanowe wykonywane są z naturalnych materiałów pochodzących z palm pnących należących do rodziny arekowatych. Rośliny te rosną przede wszystkim w lasach tropikalnych położonych w Azji Południowo-Wschodniej. Najczęściej takie określenie stosowane jest odnośnie gatunków takich jak Daemonorops i Calamus. Pnącza tych roślin mogą osiągać długość nawet do 240 m.

Rattan wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji mebli, jednak stosuje się go również do tworzenia pałeczek do perkusji, kijów wykorzystywanych w sztukach walki czy ozdobnych koszy.

Jakie są najważniejsze cechy mebli rattanowych?

Meble rattanowe są przede wszystkim bardzo lekkie i mogą mieć różne formy – od klasycznych, po bardzo proste i nowoczesne (przykładowe meble możesz zobaczyć na stronie internetowej https://homegarden.com.pl/meble-ogrodowe-rattanowe). Bardzo chętnie wykorzystywane są one przede wszystkim w stylizacjach nawiązujących do stylu angielskiego, rustykalnego czy kolonialnego. Meble wykonane z rattanu mogą być malowane na różne kolory. Jednak najciekawiej prezentują się te w naturalnych odcieniach. Meble rattanowe polecane są szczególnie na tarasy i do ogrodów zimowych. Jeżeli chcemy wykorzystać je na otwartym terenie, zawsze trzeba pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu na czas, kiedy nie będą używane ze względu na to, że mogą być uszkodzone w czasie nadmiernej ekspozycji na słońce czy wilgoć. Trzeba je też zawsze sezonować w zamkniętym pomieszczeniu, gdyż niskie temperatury mogą wpłynąć na ich żywotność.

Grupa Tipmedia
Podziel się: