Czwartek, 21.02.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Pielęgnacja twarzy w domu i u kosmetyczki

  • 28.08.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Pielęgnacja twarzy w domu i u kosmetyczki
Człowiekowi z wiekiem przybywa zmarszczek. Skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Nie każdy potrafi pogodzić się z tym faktem. Dlatego coraz częściej sięgamy po wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne.

Pielęgnacja twarzy w domu to podstawa

Regularne wizyty u kosmetyczki nie będą miały sensu, jeśli my sami nie zadbamy o naszą cerę na co dzień. Co więc możemy zrobić? Na początek postarajmy się, by skóra miała czas na regenerację.  Podobnie jak inne części naszego organizmu, odbudowuje się ona w nocy. Odpowiednia długość snu wpływa więc dobrze na naszą cerę. Kolejnym ważnym punktem jest odpowiednia dieta oraz nawodnienie organizmu. Dieta bogata w białko, owoce i warzywa pozwala utrzymać na wysokim poziomie jędrność skóry. Nie możemy również zapominać o spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Przebywanie na słońcu dobrze wpływa na ukrwienie, co także poprawia wygląd naszej cery. Jeśli już zadbamy o te elementy, pozostaje nam stosować kosmetyki odpowiednie do typu naszej cery. To czasem nie musi być takie łatwe. Jeśli nie mamy pewności, z jakich preparatów powinniśmy korzystać, udajmy się do salonu kosmetycznego. Wiele gabinetów oferuje bowiem bezpłatne konsultacje. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż szkodzenie sobie testowaniem wielu kosmetyków. Jeśli już będziemy wiedzieć, jaki mamy typ cery oraz z jakimi problemami musimy się uporać, to kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich zabiegów.

Pielęgnacja twarzy z pomocą kosmetyczki

Usługi kosmetyczne umożliwiają nam profesjonalną kurację skóry, która daje efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Świetnie uzupełniają one domową pielęgnację twarzy. W gabinecie kosmetycznym zabiegi dobierane są indywidualnie z klientem po uprzedniej konsultacji. Do wyboru mamy szereg usług. Najbardziej podstawowe rozjaśnią nam cerę, poprawiają jędrność czy usuwają zbędne toksyny. Te bardziej skomplikowane zaś wykorzystują nowoczesne technologie i urządzenia. Dla przykładu zabieg laserem frakcyjnym skutecznie wygładzi nasze zmarszczki. Jego zaletą jest krótki czas wykonania oraz brak potrzeby znieczulenia miejsc poddanych zabiegowi. Pielęgnacja twarzy może odbywać się też za pomocą fal radiowych, czy autorskich programów. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat tych oraz innych usług oferowanych przez jeden z salonów kosmetycznych. Szeroka gama zabiegów sprawia, że pielęgnacja twarzy może odbywać się na wielu płaszczyznach. Nie zapominajmy jednak o codziennych czynnościach, które wzmacniają efekty osiągnięte w salonie kosmetycznym.

Grupa Tipmedia
Podziel się: