Czwartek, 21.02.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Szampon samochodowy i powłoki ochronne na lakier, czyli profesjonalne kosmetyki samochodowe

  • 7.09.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Szampon samochodowy i powłoki ochronne na lakier, czyli profesjonalne kosmetyki samochodowe
Są pary, których nie należy rozdzielać. Flip i Flap, Tom i Jerry, Bonnie i Clyde, szampon samochodowy i powłoki ochronne na lakier. Jeżeli uważasz, że w tym ostatnim przypadku nie mamy racji, sprawdź poniższy tekst, w którym wyjaśniamy, dlaczego racja jest po naszej stronie.

Profesjonalne kosmetyki samochodowe – gdzie ich szukać?

Zanim przejdziemy do głównego wątku tego tekstu, poświęcimy kilka słów profesjonalnym kosmetykom samochodowym. Kierowcy dzielą się na takich, którzy traktują swoje auto jak członka rodziny oraz na takich, którzy uważają, że jest to tylko zwykła rzecz. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, faktem jest, że wypada co jakiś czas zadbać o swój samochód i zaoferować mu coś więcej niż tylko mycie na myjni bezdotykowej. By to zrobić potrzebne są profesjonalne kosmetyki samochodowe, które pomogą w kompleksowy sposób wyczyścić i zakonserwować każdy pojazd. Gdzie ich szukać? Najlepiej w internecie, ponieważ to właśnie w sieci znajdziemy nie tylko ich najszerszy wybór, ale i szczegółowy opis działania każdego z nich. Skoro już wiesz, gdzie znajdziesz profesjonalne kosmetyki samochodowe, poznaj jedną z nierozłącznych ich par.

Szampon samochodowy – dla dokładnego mycia

Samochód można umyć na myjni bezdotykowej, myjni ręcznej oraz samemu (myjką ciśnieniową lub ręcznie). Jeżeli zdecydowaliśmy się na ostatnią opcję, potrzebny jest nam dobry szampon samochodowy. Kupno takiego nie jest problemem, chyba że nie mamy w garażu myjki ciśnieniowej. Na szczęście na rynku są szampony samochodowe, które nie potrzebują „ciężkiego sprzętu”. Im wystarczy ściereczka z mikrofibry, choć my zdecydowanie bardziej polecamy rękawice do mycia samochodu. Są one o wiele wygodniejsze w użyciu i w niczym nie ustępują zwykłej ściereczce. Rękawice do mycia samochodu mają jeszcze jedną zaletą – dużą powierzchnię, dzięki czemu mycie auta przy ich użyciu trwa krócej.

Powłoki ochronne na lakier - dopełnienie dzieła

Jak wspomnieliśmy na początku tekstu, szampon samochodowy jest nierozerwalny z powłokami ochronnymi. Dlaczego? Ponieważ zanim nałożymy taką powłokę - https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Konserwacja-lakieru_Powloki-ochronne-443.html – musimy umyć nasze auto. Odpowiedzmy więc na pytanie, jak działają powłoki ochronne na lakier. Wiele zależy od tego, na powłokę z jakiej półki cenowej się zdecydujemy. Im droższa będzie nasza powłoka ochronna, tym lepsze ma właściwości. Najdroższe powłoki ochronne na lakier nie tylko działają przez dłuższy czas, ale i chronią m.in. przed solą drogową, promieniowaniem słonecznym oraz korozją czy nawet uszkodzeniami mechanicznymi spowodowanymi żwirem czy innymi drobnymi kamieniami.

Grupa Tipmedia
Podziel się: