Czwartek, 21.02.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Wybieramy najlepsze do kuchni akcesoria. Co trzeba wziąć pod uwagę

  • 2.10.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Wybieramy najlepsze do kuchni akcesoria. Co trzeba wziąć pod uwagę
Akcesoria kuchenne to bardzo ważny element wyposażenia naszej kuchni. Dlatego ich dobór powinien być bardzo dobrze przemyślany.

Sztućce i kuchenne noże – podstawa każdej kuchni

 

Elementy te, obok garnków i patelni, są narzędziami pierwszej potrzeby. W kuchni używamy ich codziennie. Dlatego powinny być wysokiej jakości, by ich wykorzystywanie sprawiało przyjemność, a nie męczarnie. Obie kategorie sprzętów powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Sztućce, oprócz tego, powinny być dobrze wyprofilowane i ciężkie, dzięki czemu będzie się dobrze ich używać. Zwróćmy także uwagę na to, by noże miały ostre zęby, które umożliwią bezproblemowe krojenie mięsa. Łyżka zaś powinna być na tyle głęboka, by umożliwiła pobranie dobrej porcji zupy. W przypadku noży kuchennych postarajmy się, by na dobry początek posiadać chociaż trzy rodzaje ostrzy. Duży z szerokim ostrzem przyda się do porcjowania mięsa. Mały pomoże nam w obieraniu warzyw i owoców, a nóż zakończony ząbkami poradzi sobie z krojeniem chleba. Pamiętajmy też o porządnej ostrzałce, gdyż tępe noże nie będą spełniać swojej funkcji.

 

Do kuchni akcesoria – co z tworzywem?

 

Wybierając akcesoria kuchenne możemy zdecydować nie tylko o ich konkretnym przeznaczeniu, ale także o materiale, z którego są wykonane. Chyba każdy z nas wykorzystywał w swoim życiu chociaż raz drewnianą łyżkę albo deskę do krojenia. To najstarszy materiał wykorzystywany w kuchni i jednocześnie jeden z najbardziej trwałych. Tego typu akcesoria możemy wykorzystywać praktycznie do każdej powierzchni, zarówno do garnków, jaki i teflonu. Jedyne na co trzeba uważać, to to, by nie namaczać ich zbyt długo, a po każdym myciu porządnie wysuszyć. Mokre drewno jest bowiem idealnym środowiskiem dla rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii. Do kuchni akcesoria są także wykonywane ze stali nierdzewnej czy plastiku. Można je kupić w każdym dowolnym sklepie z produktami do domu, np. tu. Ich zaletą jest wytrzymałość, jednak narzędzia plastikowe mogą ulatniać szkodliwe substancje pod wpływem wysokiej temperatury. Dlatego wybierajmy takie akcesoria ze sprawdzonych miejsc. Alternatywą dla wcześniej wymienionych materiałów jest silikon. Akcesoria z tego tworzywa stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Ich zaletą jest duża wytrzymałość oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Poza tym akcesoria silikonowe są wykonane w ciekawej kolorystyce, co urozmaici wystrój twojej kuchni. Narzędzia te nie przywierają do potraw ani nie pochłaniają aromatów. Są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: