Czwartek, 21.02.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Jak taśma pakowa smart wpływa na bezpieczeństwo przesyłki?

  • 27.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak taśma pakowa smart wpływa na bezpieczeństwo przesyłki?
Wysyłanie paczki drogą pocztową lub za pośrednictwem kuriera wymaga jej odpowiedniego zabezpieczenia. Dlatego potrzebujemy nie tylko porządnego kartonu, ale i taśmy. Jak się za to zabrać?

Przesyłki kurierskie i pocztowe niezwykle popularne

Polacy kupują przez internet co raz częściej, o czym dobitnie świadczą statystyki. Najnowsze badania wykazały, że ponad 45% Polaków robi zakupy online. Taka forma sprzedaży wiąże się z korzystaniem z usług Poczty Polskiej oraz firm kurierskich. Tego typu zakupy są szczególnie popularne w okresie świątecznym. Droga, jaką musi przebyć paczka od nadawcy do adresata, wcale nie jest taka krótka. Dlatego należy ją odpowiednio zabezpieczyć, by ograniczyć do minimum ryzyko uszkodzenia.

Tektura falista wytrzyma podróż

Aby transport przedmiotu przebiegł bezpiecznie i bez uszkodzeń, potrzebujemy odpowiedniego pudełka. Jeśli posiadamy oryginalne, to sprawa jest dużo prostsza. Najlepiej jest je wykorzystać, a sam produkt odpowiednio zabezpieczyć i zamknąć. Jeśli jednak takiego opakowania nie posiadamy, musimy wybrać odpowiednie pudełko. Wysoką wytrzymałością charakteryzują się kartonowe opakowania wykonane z trójwarstwowej tektury falistej. Wybierając takie pudełka możemy być pewni, że nasza przesyłka nie ucierpi w trakcie przerzucania, czy spadku z wysokości kilkudziesięciu centymetrów.

Folia bąbelkowa punktem obowiązkowym

Samo kartonowe pudełko nie gwarantuje nam pełni sukcesu. Musimy także zadbać o zabezpieczenie wnętrza przesyłki. W tym celu najlepiej użyć folii bąbelkowej. Możemy ją dostać chociażby w każdym urzędzie pocztowym. Folia ta skutecznie ochroni naszą przesyłkę przed wgnieceniem czy odbiciem. Po dostarczeniu jej adresat może mieć dodatkową frajdę z możliwości odstresowania się za pomocą rozbijania bąbelków. Do zabezpieczenia przedmiotu możemy także użyć styropianu lub gąbki.

Taśma pakowa smart nie dopuści do rozpadu przesyłki

Kiedy już odpowiednio zabezpieczymy nasz produkt, pozostanie nam szczelne zamknięcie pudełka. To bardzo ważne, żeby przesyłka nie otworzyła się w sortowni czy samochodzie kuriera. W tym celu potrzebujemy solidnego rozwiązania, którym jest taśma pakowa smart. Na tej stronie dowiesz się więcej na ten temat. Taśma pakowa to bardzo wytrzymałe rozwiązanie, które skutecznie zaklei pudełko. Mocny klej na bazie akrylu lub kauczuku jest gwarantem stabilności opakowań kartonowych, foliowych, czy papierowych. Taśma jest także odporna na warunki atmosferyczne. Dzięki nim możesz być spokojny o bezpieczeństwo twojej przesyłki.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: