Czwartek, 21.02.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Kiedy przyda nam się przełącznik WS-X4748-RJ45V+E?

  • 30.11.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Kiedy przyda nam się przełącznik WS-X4748-RJ45V+E?
Budowa sieci LAN w domu czy firmie wymaga od nas korzystania z dobrego i sprawdzonego sprzętu. Dlatego wybierając urządzenia sprawdzonego producenta, zadbamy o trwałość i sprawność całego systemu.

Płynna praca dzięki szybkiej sieci

Współczesne instytucje i przedsiębiorstwa nie mogą obejść się bez wewnętrznych sieci internetowych. To od ich szybkości zależy płynna praca całego zespołu. Wszelkie awarie mogą bowiem zaburzyć funkcjonowanie firmy, co może przełożyć się na straty finansowe. Dlatego tworząc sieć wewnętrzną należy pamiętać o kilku zasadach, które zagwarantują nam powodzenie całej inwestycji. Przede wszystkim musimy zadbać o sprzęt, który zagwarantuje nam odpowiednią prędkość. Technologia 1 Gb/s jest już zwykłym standardem, który coraz częściej wypierany jest przez nowszą i szybszą wersję. Najnowszy standard Ethernet pozwala na transfer z prędkością 100 Gb/s. Jednak rozwiązanie to nie jest jeszcze tak popularne jak te pośrednie, czyli 10 Gb/s. W ostatnich latach producenci sprzętów komputerowych zaczęli dopiero wypuszczać urządzenia, które są w stanie wykorzystać potencjał tej technologii. Pojawiły się dyski SSD z interfejsem M.2 i protokołem NVMe, czy karty sieciowe, które rzeczywiście pozwalają na wymianę danych z prędkością 10 Gb/s. Połączenie komputerów wymaga także odpowiednich kabli. W tym wypadku należy użyć tych oznaczonych symbolem 6 i 6a.

Jaka jest rola switcha WS-X4748-RJ45V+E?

Kiedy już zapewnimy sobie odpowiednie urządzenia, możemy przejść do wyboru serca naszej sieci, czyli switcha. To on gwarantuje nam sprawne połączenie poszczególnych segmentów. Jednym z producentów przełączników jest firma Cisco. Działa ona od ponad trzydziestu lat, a jej produkty wykorzystywane są przez instytucje, szkoły, urzędy i firmy na całym świecie. W Polsce dystrybutorem urządzeń amerykańskiego potentata jest firma Dabacom. Na tej stronie możesz sprawdzić, jakie produkty Cisco trafiły na nasz rynek. Jednym z takich urządzeń jest przełącznik WS-X4748-RJ45V+E. To switch, który zadba o stabilną i szybką pracę twojej sieci. Oferuje on dwie klasy kart liniowych: klasyczną i E-Series. Pierwsza zapewnia sześć gigabajtów pojemności przełączania na gniazdo. Karty liniowe E-Series natomiast są zdecydowanie sprawniejsze – pojemność przełączania może wynosić nawet czterdzieści osiem gigabajtów. Switch WS-X4748-RJ45V+E obsługuje standardowe szyfrowanie IEEE 802.1AE. Decydując się na taki przełącznik możemy być spokojni o naszą sieć wewnętrzną. Nowatorskie rozwiązania firmy z Doliny Krzemowej są bowiem tworzone z myślą o poprawie efektywności funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji.

Grupa Tipmedia
Podziel się: