Niedziela, 20.01.2019, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Dlaczego lustro na wymiar będzie idealnym rozwiązaniem?

  • 10.01.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego lustro na wymiar będzie idealnym rozwiązaniem?
Lustro w domu jest tak oczywiste jak fakt posiadania lodówki. Korzystamy z niego wiele razy w ciągu dnia, często nie zdając sobie z tego sprawy. Dlatego warto w domu mieć lustro idealne. Jak takie zakupić

Rola lustra niezmienna od wieków

Po co człowiek wynalazł lustro? To dość ciekawe pytanie, którego pewnie nie zadajemy sobie zbyt często. Lustro pozwala nam na dokładne sprawdzenie wyglądu bez udziału osób trzecich. Możemy w nim podziwiać naszą urodę, sylwetkę, ale możemy też trafnie i dokładnie wskazać wszelkie niedoskonałości. Rola lustra jest niezmienna od wieków. Już w starożytnym Rzymie bogaci obywatele umieszczali w swoich domach polerowane metale. Szklane lustra były Rzymianom także znane, jednak upowszechniły się dopiero w XIV wieku. Współczesna konstrukcja lustra to także efekt zmian, jakie zachodziły na przestrzeni lat. Dawniej do ich produkcji wykorzystywano rtęć i ołów. Pierwszy składnik został porzucony w XIX wieku na rzecz srebra. Ołów natomiast zaprzestano używać po zaostrzeniu przepisów dotyczących ochrony środowiska. Dziś trudno sobie wyobrazić wykonywanie wielu czynności bez lustra. Weźmy chociaż pod uwagę poranną i wieczorną toaletę. Jak ciężko byłoby mężczyznom dokładnie się ogolić, a kobietom równo nałożyć makijaż? Tak proste czynności okazałyby się arcytrudne do wykonania.

Jakie zalety ma lustro na wymiar?

Powyższe przykłady pokazują, że trudno wyobrazić sobie dom czy mieszkanie bez żadnego lustra. Jeśli więc decydujemy się na jego zakup, starajmy się wybrać takie, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Sprawdźmy najpierw, gdzie będziemy chcieli je zawiesić. Łazienka, salon, sypialnia – każde z tych miejsc jest dobre. Wcześniejsze wygospodarowanie miejsca ułatwi nam jednak poszukiwania. Będziemy wiedzieli, jakiej ramy szukamy, czy jaką wielkość powinno mieć zwierciadło. To ostatnie jest szczególnie istotne. Jeśli chcemy wykorzystać maksymalnie dostępną przestrzeń lub gdy nie mamy tyle miejsca, by pomieścić egzemplarz o standardowych wymiarach. Z pomocą przychodzą nam wówczas producenci oferujący lustro na wymiar. Na tej stronie znajdziesz jednego z nich. Przykładowy konfigurator ułatwi nam zaprojektowanie wymarzonego lustra. Jego wymiar możemy określić z dokładnością do jednego milimetra. Mamy wpływ także na kolor tafli czy rodzaj ramy, w którą zwierciadło zostanie osadzone. Decydując się na lustro na wymiar możemy mieć pewność, że spełni ono nasze oczekiwania i będzie nam służyć przez długie lata. Dzięki niemu już zawsze będziemy mieć pewność co do naszej prezencji przed ważnym wyjściem czy spotkaniem.

Grupa Tipmedia
Podziel się: