Czwartek, 21.02.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Jak dobrać odpowiedni fotel ginekologiczny do szpitala?

  • 17.01.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak dobrać odpowiedni fotel ginekologiczny do szpitala?
Wybór odpowiedniego fotela ginekologicznego przeznaczonego  do szpitalnego użytku jest niezwykle istotna kwestią z kilku po powodów. Głównym i najważniejszym jest dostosowanie wszystkich opcji i specyfiki foteli ginekologicznego do rodzajów wykonywanych w szpitalu badań. Może to być zarówno wygodny i stabilny stół/leżanka do USG, specjalny fotel zabiegowy i tradycyjny, ale nowoczesny fotel do rutynowych badań. To z jakiego sprzętu korzysta lekarz ginekolog świadczy nie tylko o podejściu szpitala do pacjenta, ale także do swoich pracowników. W czasach, w których dostęp do prywatnych placówek zdrowotnych jest znacznie ułatwiony, pacjenci posiadają coraz to wyższe wymagania. Dotyczą one nie tylko kompetencji lekarzy i jakości obsługi, ale także wyposażenia gabinetów.

Nowoczesne leżanki do USG

Do gabinetów z USG, warto wybrać model leżanki o szczególnych parametrach. W zależności od potrzeb, regulacja stołu może być ręczna lub elektryczna. Pozostałe segmenty leżanki powinny poruszać się niezależenie od siebie, aby lekarz mógł dopasować odpowiednią pozycję pacjenta potrzebą do wykonania badania i żeby pacjent miał zapewniony komfort i nie był skazany na niewygodę. Powierzchnia stołu doi USG powinna być pokryta łatwą w utrzymaniu czystości, higieniczną powłoką.

Optymalne fotele zabiegowe

Ginekologiczny fotel zabiegowy (dostępne np. na https://www.ronomed.com.pl/ginekologia/category/fotele-ginekologiczne.html) to podstawa wyposażenia każdego szpitala. Aby dopasować fotel dokładnie do potrzeb wykonywanych zabiegów, które prowadzi szpital warto dopasować wszystkie jego parametry indywidualnie. Fotele zabiegowe posiadają zazwyczaj wiele segmentów, które można dowolnie modyfikować w zależności od wykonywanego zabiegu. Ten rodzaj urządzenia może być sterowany zarówno ręcznie jak i za pośrednictwem automatycznego pilota. Warto wybrać model o wysokiej jakości zapewniający pacjentkom wygodę podczas zabiegu. Ginekologiczny fotel zabiegowy powinien także posiadać specjalne miejsce, w którym pacjentka może ułożyć rękę podczas wykonywania infuzji. Warto także modele, które są wyposażone we wszelkie akcesoria pomocnicze – stojak na kroplówki, ekran anestezjologiczny, pasy mocujące itp.

Szpitalny fotel do badań

W szpitalach, najczęściej na ginekologicznych izbach przyjęć nie może zabraknąć dobrej jakości fotela do badań. Tu należy zwrócić uwagę na dużą i szeroką przestrzeń dla pleców pacjentek. Dobrze jest, aby wybrany fotel posiadał kilku segmentowa powierzchnię roboczą, która umożliwia indywidualne dopasowanie pozycji pacjentki podczas wykonywania badania. Estetyczna, higieniczna kolorystyka również nie pozostaje bez znaczenia, tak samo jak łatwość utrzymania fotela do badań w czystości. Podpórki pod uda i strzemiona, wykończone miękką, łatwo zmywalna powierzchnią pozwalają na zapewnienie wygody nawet podczas stresujących badań.

Materiały powinny być odporne na działanie środków chemicznych, z którymi fotele ginekologiczne mają do czynienia nawet kilkudziesięciokrotnie w ciągu dnia. Wysoka jakość produktów i możliwość dopasowania ich do indywidualnych potrzeb szpitala to podstawa dobrego wyboru sprzętu.


 

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U

53-030 Wrocław

tel. 713461886

Grupa Tipmedia
Podziel się: