Czwartek, 21.02.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Myjnia parowa mobilna – co powinieneś o niej wiedzieć?

  • 17.01.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Myjnia parowa mobilna – co powinieneś o niej wiedzieć?
Myjnia parowa to rozwiązanie, które może przynieść nam wiele korzyści. Czym tak naprawdę jest i dlaczego może okazać się strzałem w dziesiątkę?

Po co w ogóle myjnie samochodowe?

Żyjemy w czasach, w których autem podróżujemy nawet kilka razy dziennie. Odwozimy dzieci do szkoły, jedziemy do pracy, wracamy do domu – tak wygląda typowy dzień niejednego Polaka. Samochodem poruszamy się o różnych porach w rozmaitych warunkach pogodowych. A to sprawia, że nasz pojazd szybko brudzi się. Sytuacji nie poprawia też nawierzchnia drogi, szczególnie na terenach wiejskich. Mycie samochodu jest więc nieuniknione i powtarzalne. Jak możemy to zrobić? Istnieje kilka sposobów. Osoby mieszkające na wsi mogą umyć auto na podwórzu. Wystarczy wąż ogrodowy, szampon i myjka. Takie rozwiązanie nie jest jednak skuteczne. Często po myciu zostają bowiem smugi,możemy też mieć problemy z usunięciem niektórych zabrudzeń. Łatwiej nam będzie, gdy wyposażymy się w myjkę ciśnieniową. Wiąże się to jednak z konkretnym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić.

Myjnia bezdotykowa – szybko i tanio

Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie udanie się samochodem na bezdotykową myjnię. To bardzo szybki i niedrogi sposób na przywrócenie autu należytego wyglądu. Pojazd czyścimy przy pomocy strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem detergentów. Brak kontaktu elementów myjni z karoserią sprawia, że lakier jest całkowicie bezpieczny. Całkowita kwota mycia auta zależy od nas. Im dłużej i dokładniej będziemy czyścić, tym więcej pieniędzy będziemy musieli wrzucić do urządzenia. Jedynym minusem może okazać się brak możliwości osuszenia pojazdu. Jest to szczególnie istotne dla osób, które nie przechowują samochodu w garażu.

Myjnia parowa mobilna jako przykład myjni automatycznej

Kolejnym sposobem na wyczyszczenie auta będzie skorzystanie z myjni automatycznej. Występują one w kilku formach. Myjnia portalowa to rozwiązanie doskonale znane chociażby ze stacji benzynowych. Wjeżdżamy samochodem do środka, a umieszczone na ramie szczotki przesuwają się po całym pojeździe. Inną formą będzie myjnia tunelowa. W tej wersji nasze auto ląduje na specjalnym pasie transmisyjnym, który z pomocą fotokomórek przemieszcza pojazd pod elementami czyszczącymi. Najskuteczniejszym sposobem jest myjnia parowa. Usuwanie zabrudzeń za pomocą suchej pary pod wysokim ciśnieniem to rozwiązanie ekonomiczne i w pełni bezpieczne dla naszego pojazdu. Ostatnim rodzajem jest myjnia parowa mobilna. Dzięki niej nie będziemy potrzebowali zbyt wiele miejsca na wyczyszczenie auta. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że jest ona uwielbiana nie tylko przez właścicieli samochodów, ale także firmy sprzątające, hotele, czy restauracje. Zobacz tutaj, gdzie możesz zaopatrzyć się w tego typu urządzenia. Myjnia parowa mobilna generuje także niskie koszty eksploatacji. Z prawnego punktu widzenia natomiast nie będziemy potrzebowali tylu pozwoleń, co w przypadku tradycyjnej myjni.

Grupa Tipmedia
Podziel się: